Szanowni Państwo, 

W imieniu Komitetu Biotechnologii PAN i Komitetu Organizacyjnego Eurobiotech 2022 serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji 8th EUROBIOTECHktóra odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2022 r. w Krakowie, https://www.eurobiotech.krakow.pl/gb/.

Zapraszamy i zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, co umożliwi skorzystanie ze specjalnego, OBNIŻONEGO (wyjątkowo niskiego!) wpisowego dla doktorantów i jeszcze niższego dla studentów. - https://eurobiotech.krakow.pl/gb/registration.html

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych biologią komórek macierzystych, terapią genową i odkrywaniem leków. Podczas konferencji omówione zostaną nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej, takie jak edycja i transfer genów, badania podstawowe i translacyjne w biologii komórek macierzystych oraz nowe metody modelowania chorób i badań leków, w tym poszukiwanie szczepionek przeciwko koronawirusowi. Znaczna część kongresu będzie poświęcona zastosowaniu nowych technologii, w tym edycji genomu, w hodowli roślin użytkowych.  

Szczegółowy zakres tematyczny konferencji dostępny: Sesje 8th EUROBIOTECH 

Mając na uwadze duże zainteresowanie osiągnięciami biotechnologii medycznej organizatorzy planują dwie sesje w języku polskim poświęcone terapiom genowym i komórkowym (21 czerwca) i osiągnięciom nauki i medycyny w walce z pandemią COVID-19 (na zakończenie konferencji). Obydwie będą transmitowane on-line. 

Miło mi poinformować, że zaproszenie przyjęli i wygłoszą wykłady m.in.  prof. Seppo Yla-Herttuala (Kuopio), prof. Giulio Cossu (Manchester), prof. Alicja Józkowicz (Kraków), prof. Markus Ruegg (Basel), prof. Serena Zacchigna (Trieste), prof. Piotr Trzonkowski (Gdańsk), prof. Eran Perlson (Tel Aviv), prof. Dirk Inze (Gandawa), prof. Krzysztof Pyrć (Kraków) i wielu innych.   

PROGRAM dostępny tutaj 

WAŻNE DATY: 

REJESTRACJA:  

Obniżone wpisowe: do 24.04.2022  

ABSTRAKTY:  

Termin przyjmowania abstraktów: 24.04.2022   

Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy mogą być zainteresowani, w szczególności Doktorantom i Studentom. 

Serdecznie zapraszamy!  

Józef Dulak, Ewa Łojkowska, Tomasz Twardowski