Z przyjemnością informuję, iż w dniu 8 listopada 2018 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się promocja książki o Profesorze Wacławie Szybalskim, wybitnym polskim uczonym, doktorze honoris causa pięciu polskich uniwersytetów i członkowi honorowemu Komitetu Biotechnologii PAN. Promocja książki była połączona z otwarciem wystawy o profesorze Szybalskim. Książkę zatytułowaną „Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach” napisał znany polski prozaik i poeta Jarosław Abramow-Newerly.

Książka została wydana wspólnie przez Fundację Profesora Wacława Szybalskiego oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, a wystawę i promocję zorganizowała prezes Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego. Na promocję przyjechał, mieszkający obecnie w Kanadzie autor książki Pan Jarosław Abramow-Newerly. Z dużym poczuciem humoru wspominał liczne spotkania z prof. Szybalskim i jego przyjaciółmi. Swoje wystąpienie ubarwił licznymi anegdotami i opowieściami, także takimi, które w książce się nie znalazły.

Książka ze względu na treść ale także szatę graficzną i dołączoną do niej płytę z filmem „Esencja życia” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wydana została bardzo starannie, zawiera liczne, dobrze opracowane zdjęcia i ciekawą grafikę. Warto dodać, iż już przed oficjalną promocją została wyróżniona na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

Książkę „Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach” można kupić (także przez internet) w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego.

http://kiw.ug.edu.pl/pl/historia/1214-profesor-waclaw-szybalski-o-lwowie-genach-istocie-zycia-i-noblistach.html

Ewa Łojkowska,

prezes Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego.