Zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji warsztatów poświęconych zastosowaniu spektrometrii mas w mikrobiologii i naukach pokrewnych, które odbędą się w dniu 7 października (piątek) 2016 roku. Celem warsztatów jest przedstawienie wybranych aplikacji wykorzystujących spektrometrię mas w badaniach biologicznych a także wymiana doświadczeń, omówienie problemów i zalet tej techniki w pracy rutynowej i naukowej (kliknij tutaj żeby pobrać ulotkę).
Warsztaty zostaną przeprowadzone w formie trzech sesji praktycznych, w trakcie których główny nacisk zostanie położony na przygotowanie próby, tworzenie metod MS/MS, zbieranie i analizę danych w ramach następujących sesji:
1. Przygotowanie prób ze złożonych matryc do analizy LC-MS/MS.
2. Analiza ilościowa związków małocząsteczkowych techniką LC-MS/MS – „diabeł tkwi w szczegółach”.
3. Lipidomika grzybów mikroskopowych i bakterii.
Ze względu na przestrzeń w laboratoriach liczba uczestników jest ograniczona!

Uczestnictwo w Warsztatach jest płatne w kwocie 120 PLN na konto Organizatora z dopiskiem „Warsztaty SM” (numer konta zostanie podany w korespondencji z osobami zainteresowanymi uczestnictwem). Rejestracja uczestników odbywa się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16.09.2016 r. Miejsce Warsztatów: Katedra Mikrobiologii Przemysłowej i Biotechnologii UŁ, ul. Banacha 12/16, 90-237 Łódź.

PATRONAT: Komitet Biotechnologii PAN, Polskie Towarzystwo Mykologiczne, Firma Bioanalytic

Szanowni Państwo,

zachęcam do zgłaszania kandydatów do Nagrody Komitetu Biotechnologii PAN im. Prof. Wacława Szybalskiego za najlepszą  pracę młodego polskiego badacza opublikowaną w czasopiśmie międzynarodowym w roku 2015.

Info o nagrodach pod następującymi linkami: http://www.kbiotech.pan.pl/PL/component/content/article/65-uncategorised/127-nagrody-komitetu-biotechnologii-pan-im-prof-wacawa-szybalskiego oraz http://www.fpws.pl/index.php?p=nagrody

TERMIN ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO 31 LIPCA!

POZDRAWIAM SERDECZNIE,
Profesor EWA ŁOJKOWSKA

prezes zarządu Fundacji im. Profesora Wacława Szybalskiego

Zdaniem znanego blogera, Wojciecha Zalewskiego, który niezwykle rzeczowo i obiektywnie pisze o wielu aspektach biotechnologii rolniczej, miniony rok (2015) był przełomowy dla losów organizmów genetycznie modyfikowanych w Polsce, Europie i na świecie. I to nie tylko z uwagi na 20-lecie upraw GMO. Zapraszamy do lektury wpisu podsumowującego rok 2015, a także całego jego bloga GMObiektywnie.

Tomasz Twardowski 10.07.2016

Sprawozdanie ECB2016

European Congress Biotechnology European Federation of Biotechnology 3-6.-07.2016, Kraków

European Congress Biotechnology odbył się 3-6.07.2016, w Krakowie [ECB2016]. Kongres był zorganizowany przez European Federation of Biotechnology oraz Komitet Biotechnologii PAN, natomiast technicznymi realizatorami ECB2016 były Targi w Krakowie [TwK] oraz londyńska firma TFI. W  ECB2016 uczestniczyło łącznie ok. 1000 osób, natomiast  naukowców zarejestrowanych było ponad 860. Uczestnicy  reprezentowali 63 kraje ze wszystkich  kontynentów. Najliczniej reprezentowana była oczywiście Polska [220 uczestników], następnie Niemcy [56], Brytyjczycy [55]. W  trakcie Kongresu przedstawiono 2 wykłady otwarcia i  jeden zamknięcia, 20 wykładów plenarnych oraz ponad 200 krótkich doniesień ustnych i ok. 400 komunikatów posterowych.

Największym wyróżnieniem ECB2016 były honorowe patronaty Prezydenta RP, Prezesa Polskiej Akademii Nauk oraz  JM Rektora Uniwersytetu jagiellońskiego.  Te patronaty w doskonały sposób ilustrowały znaczenie  biotechnologii w rozwoju gospodarki narodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznym programem naukowym ECB2016.

Podkategorie