Zgodnie z zapowiedzią, 25 lipca 2018r., Trybunał Sprawiedliwości UE wydał orzeczenie dotyczące mutantów roślin otrzymanych metodami edycji genomów, takimi jak te wykorzystujące nukleazy TALEN czy CRISPR/Cas9, zaliczając je do GMO. Oznacza to, że nowe odmiany podlegać mają tym samym restrykcyjnym przepisom. Zachęcamy do przeczytania oświadczenia prasowego Trybunału oraz pełnego tekstu orzeczenia (link w załączonym dokumencie).

Znalezione obrazy dla zapytania europejski trybunał sprawiedliwości

 

Już teraz zapraszamy do Krakowa, gdzie w dniach 23 – 25 września 2019 r. odbędzie się 7 edycja Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH, którego organizatorami będą m.in. Komitet Biotechnologii PAN, Polska Federacja Biotechnologii oraz Targi w Krakowie.

Tematem przewodnim kongresu będzie agrobiotechnologia i medycyna spersonalizowana.
Więcej informacji na stronie: http://eurobiotech.krakow.pl/ i na ulotce w formacie pdf.
Zarezerwuj termin już dziś!
/Organizatorzy/ 
 
 
 
 
 
eurobiotech2019

Czy sąd UE (Court of Justice of the European Union) wyda decyzję zaliczając rośliny otrzymane technikami CRISPR i TALEN do akceptowanych produktów mutagenezy? Dowiemy się 25 lipca br. o 9.30, kiedy będzie wydane wstępne orzeczenie. To będzie jedna z najważnieszych decyzji dla hodowców i biologów roślin ostatnich lat. 

Oryginalna wiadomość na stronach ostatniego Nature Biotechnology: http://blogs.nature.com/tradesecrets/2018/06/14/will-the-eu-deregulate-gene-edited-plants

Szersze omówienie też tam, w dziale "correspondence": http://blogs.nature.com/tradesecrets/files/2018/06/EU_Opinion_.pdf

Scissy

 

Fundacja im. Prof. Wacława Szybalskiego zaprasza do przesyłania zgłoszeń do Nagrody Komitetu Biotechnologii PAN im. Prof. Wacława Szybalskiego.
Nagrodę ustanowiono w trosce o rozwój nauki polskiej. Przyznawana jest ona corocznie za najlepszą pracę eksperymentalną z dziedziny biotechnologii, wykonaną w polskim laboratorium i opublikowaną w roku poprzedzającym edycję konkursu w indeksowanym czasopiśmie krajowym lub zagranicznym.

Nabór prac opublikowanych w 2018 r. trwa do 15 września 2019.

Regulamin nagrody dostępny jest tutaj.
Zgłoszenia w formie elektronicznej prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia w formie papierowej prosimy przesyłać na adres Fundacji:

Prof. Ewa Łojkowska, Fundacja Profesora Wacława Szybalskiego, Ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk

Fundacja potwierdza otrzymanie zgłoszenia drogą elektroniczną. W przypadku przesłania dokumentów pocztą tradycyjną, prosimy upewnić się czy otrzymali Państwo od Fundacji mailowe potwierdzenie otrzymania zgłoszenia.

WYNIKI z roku 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018!!!

FPWS   logo bio male

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że decyzją Kapituły Nagrody AgroBioTop termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 22 sierpnia br. Załączamy zaktualizowany Regulamin oraz Formularz zgłoszeniowy.

Przypominamy, że w roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa. Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Na ewentualne pytania odpowie Aleksandra Stasiak, Sekretarz Nagrody: tel. 22 854 16 21, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy do udziału!

 

Prof. dr hab. Maciej Żylicz             Prof. dr hab. Tomasz Twardowski
Przewodniczący                           Wiceprzewodniczący
Kapituły Nagrody                          Kapituły Nagrody
AgroBioTop                                  AgroBioTop

 

Corp Logo BG Bayer Cross Basic 150dpi on screen RGB    logo bio male

Podkategorie