Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem prezydium PAN znajdującym się w poniższym załączniku.

Stanowisko prezydium PAN dotyczące prób blokowania wolności debaty naukowej i wyrażania naukowych opinii

Szanowni Państwo!

Zbliża się termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń do konkursu AgroBioTop. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcie z zakresu biotechnologii przyczyniło się do rozwoju nauk rolniczych i wnosi wybitny wkład w rozwój rolnictwa. Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci i dr hab. Osiągnięcia można zgłaszać jeszcze przez miesiąc: do 10 września br. Informacje o konkursie znajdują się w załączonym ogłoszeniu (kliknij), dołączono również regulamin (kliknij) oraz formularz zgłoszeniowy (kliknij). Serdecznie zachęcam do udziału!

Z poważaniem,

 Tomasz Twardowski

Wiceprzewodniczący Kapituły Nagrody „AgroBioTop”

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze na stanowiskiem EUSAGE na temat nowych technik modyfikacji genomów roślinnych załączonym w linku oraz przygotowanym przez Wacława Orczyka komentarzem do tego apelu dostępnym w linku.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem PAN związanym z ogłoszeniem stanowiska „Wyzwania i możliwości medycyny" przygotowanym wspólnie przez organizację EASAC, zrzeszająca 28 europejskich akademii nauk (w tym Polską Akademię Nauk) oraz FEAM(Federacja Europejskich Akademii Medycznych).

 

Szanowni Państwo!
W imieniu Kapituły Nagrody Komitetu Biotechnologii PAN im. Profesora Wacława Szybalskiego za najlepszą publikację opublikowaną przez młodego polskiego badacza, chcielibyśmy zaprosić Państwa do zgłaszania kandydatur do tej nagrody. W roku bieżącym odbywa się ósma edycja programu. Celem Nagrody jest promocja młodych uczonych, publikujących wyniki swoich prac naukowych w renomowanych czasopismach międzynarodowych. W edycji 2020, tak jak co roku premiowane będą publikacje ogłoszone w najznakomitszych czasopismach naukowych, które mają nie tylko wartość poznawczą ale także aplikacyjną.
 
KANDYDACI
Kandydatami do Nagrody KB PAN im. Profesora Wacława Szybalskiego mogąQ byRS badacze ze stopniem doktora, którzy nie ukończyli 35 roku życia.
TERMIN
Kandydatury można zgłaszać od 10 czerwca do 30 września 2021r.
 
ZGŁOSZENIA
Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą elektroniczną na 2 adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej.
 
WYNIKI
Ogłoszenie nazwiska laureata nastąpi w listopadzie br.
 
INFORMACJE
Pełne informacje o konkursie znajdują się w załączonym Regulaminie i Formularzu wniosku oraz na stronie internetowej Fundacji http://fpws.pl/pl/nagroda-kb-pan-improf-w-szybalskiego/regulaminy-szybalski/ Na ewentualne pytania odpowie Pani mgr Marta Dziedzic, Sekretarz Kapituły: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 58 523 6409.
 
Zapraszam do przesyłania zgłoszeń,
pozostając z poważaniem,
Prof. dr hab. Ewa Łojkowska Przewodnicząca KB PAN

 2019

WYNIKI z roku 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

FPWS   logo bio male

Podkategorie