Zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji warsztatów poświęconych zastosowaniu spektrometrii mas w mikrobiologii i naukach pokrewnych, które odbędą się w dniu 7 października (piątek) 2016 roku. Celem warsztatów jest przedstawienie wybranych aplikacji wykorzystujących spektrometrię mas w badaniach biologicznych a także wymiana doświadczeń, omówienie problemów i zalet tej techniki w pracy rutynowej i naukowej (kliknij tutaj żeby pobrać ulotkę).
Warsztaty zostaną przeprowadzone w formie trzech sesji praktycznych, w trakcie których główny nacisk zostanie położony na przygotowanie próby, tworzenie metod MS/MS, zbieranie i analizę danych w ramach następujących sesji:
1. Przygotowanie prób ze złożonych matryc do analizy LC-MS/MS.
2. Analiza ilościowa związków małocząsteczkowych techniką LC-MS/MS – „diabeł tkwi w szczegółach”.
3. Lipidomika grzybów mikroskopowych i bakterii.
Ze względu na przestrzeń w laboratoriach liczba uczestników jest ograniczona!

Uczestnictwo w Warsztatach jest płatne w kwocie 120 PLN na konto Organizatora z dopiskiem „Warsztaty SM” (numer konta zostanie podany w korespondencji z osobami zainteresowanymi uczestnictwem). Rejestracja uczestników odbywa się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16.09.2016 r. Miejsce Warsztatów: Katedra Mikrobiologii Przemysłowej i Biotechnologii UŁ, ul. Banacha 12/16, 90-237 Łódź.

PATRONAT: Komitet Biotechnologii PAN, Polskie Towarzystwo Mykologiczne, Firma Bioanalytic